fbpx

Data: 2017 m. kovo 30 d.
Laikas: 19.00 – 21.00 val.
Trukmė: 2 val.
Vieta: Dariaus ir Girėno g. 21, Vilnius
Kaina: nemokamai
Pranešėjas: doc. dr. Remigijus Venckus

Gausiai fotografijomis iliustruojamoje paskaitoje autorius pasakos apie savo fotografijos kūrybos kryptį, paaiškins kodėl, kaip ir ką kuria, atskleis, ką jo drąsūs fotografijos ir kompiuterinės technikos eksperimentai turi bendro su kalbos vartojimu ir jos suvokimu, kokios vyrauja šiuolaikinės eksperimentinės fotografijos tendencijos, ko siekia menininkai eksperimentuodami technika ir viešai demonstruodami kūrybinį sprendimą.

Paskaitos metu bus analizuojama, kaip menininkai (o taip pat ir pats autorius) tiria fotografijos mediją kūrybos procese, revizuoja fotografijos, eksperimentinio videofilmo, literatūros ir kalbos ribas, tarytum vykdo permanentinį kalbos išradimą. Didelis dėmesys bus skiriamas post-fotografijos tendencijų, apimančių ir fotografų reiškiamą nepasitikėjimą kalba (rašytiniu ir akustiniu tekstu), paaiškinimui.

Paskaitos tikslai

– Pristatyti šiuolaikinės fotografijos kūrybos tendencijas
– Aptarti autorinės, eksperimentinės fotografijos kūrybos būdus
– Paaiškinti fotografijos kūrybos tikslus ir sąsajas su sociokultūriniu kraštovaizdžiu

Kam skirta paskaita?

Visiems besidomintiems šiuolaikine audiovizualine kultūra, kuriantiems fotografijas, užsiimantiems meno ir kultūros tyrimais, kuruojantiems fotografijos renginius kultūros darbuotojams, meno kūrėjams, kolekcionieriams ir rėmėjams, eksperimentuojančiam jaunimui, dėstantiems apie audiovizualinę kultūrą.

Lektorius

Doc. dr. Remigijus Venckus – Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktorius. Lietuvoje puikiai žinomas kaip meno kritikas ir fotomenininkas, kuriantis fotografijos meną atminties, vietos, laiko, lytiškumo tema. Yra surengęs 30 autorinių fotografijos parodų Lietuvoje, 3 užsienyje (Lenkijoje ir Vokietijoje). Fotoeksperimentuose derina analoginę ir skaitmeninę technologiją, kūrinių idėjas grindžia šiuolaikinėmis mokslo ir meno kritikos teorijomis. Šiuo metu Kazimiero Simonavičiaus universitete dėsto mados fotografiją. Yra vienas iš nedaugelio Lietuvoje (jau 13 metų) metodiškai dėstantis videomeno studijų dalyką. 2014 m. apgynė daktaro disertaciją „Jacques‘o Derrida dekonstrukcijos taikymas videomeno tyrimui“.

Registracija

[contact-form-7 id=”8433″]

Papildoma informacija:

El. p. krc@ksu.lt

Dalinkis:

GRĮŽTI