Data: renkama grupė
Laikas: 09:00-12:15
Trukmė: 4 ak. val.
Vieta: Dariaus ir Girėno g. 21, Vilnius
Kaina: 60 €
Lektoriai: Nerijus Blažys ir Irma Tumalovičiūtė

Praktiniuose elektroninio parašo mokymuose pateikiama išsami informacija apie elektroninį parašą, jo panaudojimo sritis, įmones, išduodančias kvalifikuotus sertifikatus, reikalingus elektroninio parašo formavimui ir patikimumo užtikrinimo paslaugas pagal eIDAS reglamentą. Šie mokymai skirti pagilinti žinias apie elektroninį parašą, laiko žymas, išsamiau nagrinėjant techniniu ir teisiniu aspektu. Tai aktualu ir tiems kurie nebandė naudotis elektroniniu parašu arba bandė, bet nesėkmingai, kadangi kursų metu pateikiamos detalios instrukcijos ir praktinėje dalyje kiekvienas dalyvis turi galimybę pasiruošti darbo vietą, sužinoti, ką reikia turėti ir kur galima nemokamai suformuoti elektroninį dokumentą ir jį pasirašyti, uždėti laiko žymą, taip pat kaip patikrinti elektroninį parašą ir suprasti rodomus klaidų pranešimus (atsakoma į klausimus-  Ką reiškia „Nepatikima laiko žymų tarnyba“ ir kt.!?).

Supažindinama su elektroninio parašo nuotolinio mokymo sistema, kur kiekvienas gali tapti jos nariu, ir net pasibaigus kursams kilus klausimams ar internete nerandant reikiamos informacijos apie elektroninį parašą, laiko žymas, turi galimybę dalyvauti nuotolinės mokymo sistemos narių diskusijose aktuliais elektroninio parašo klausimais, kadangi šias diskusijas stebi kompetentingi LR Ryšių reguliavimo tarnybos specialistai ir aktyviai įsitraukia atsakydami į rūpimus klausimus.

Išklausius teorinę dalį ir atlikus praktines užduotis kiekvienam dalyviui bus suteikta galimybė atliktą testą nuotolinėje mokymo sistemoje ir atsakius į bent 70% klausimų bus išduodami elektroniniai sertifikatai, liudijantys apie elektroninio parašo kurso įsisavinimą, o nepasisekus, bus suteikta galimybė pasikartojus kursą nemokamai bandyti dar kartą.

Seminaro tikslai

Pagilinti žinias apie el. parašą, jo teisinį pripažinimą, išmokti sklandžiai naudotis el. parašu.

Kam skirtas seminaras?

Šie mokymai skirti visiems, pradedantiems naudotis ar jau besinaudojantiems elektroniniu parašu Lietuvos gyventojams, tiek valstybinių, tiek privačių įmonių darbuotojams.

Po seminaro:

Dalyviai sužinos naudingos teisinės informacijos apie elektroninį parašą, supras, kada elektroninis parašas prilyginamas ranka rašytam, susipažins su praktiniu el. parašo panaudojimu, mokės patys suformuoti elektroninius dokumentus ir juos pasirašyti, supras, kam naudojamos laiko žymos bei gaus detalias instrukcijas, kaip pasiruošti darbo vietą elektroninio dokumento pasirašymui bei kaip tai padaryti panaudojant nemokamas programines priemones.

PROGRAMA

Teorinė dalis (lekt. Irma Tumalovičiūtė)
09.00 val.

  • Elektroninio parašo samprata ir nauda
  • Elektroninio parašo pripažinimas ir teisiniai aspektai
  • Elektroninio parašo naudojimo galimybės

Kavos pertraukėlė
10.30 val.

Praktinė dalis (lekt. Nerijus Blažys)
10.45 val.

  • Elektroninio parašo technologija.
  • Elektroninio parašo pritaikymas praktikoje.
  • Pasirašymas elektroniniu parašu (praktinė dalis).
  • Testas

Pabaiga
12:15

Lektorius

Nerijus Blažys – Interneto priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas, KSU lektorius. Baigė Taikomosios informatikos magistro studijas. Veda mokymus tokiomis temomis kaip Baziniai kibernetinio saugumo mokymai, Interneto architektūra, Debesų kompiuterija, WEB technologijos.

Šiuo metu dirba LR ryšių reguliavimo tarnyboje, kur yra atsakingas už ­techninių standartų, rekomendacijų, Europos Šalių patirties analizę, siekiant tobulinti bei praktiškai plėtojant elektroninio parašo sritį Lietuvoje.

Publikacijos:

  • Anskaitis, T. Bakšys, N. Blažys, R. Rainys, 2016. Early staged cyber incidents detection in Critical infrastructures//Asian Journal of Computer and Information Systems(ISSN:2321-5658)
  • Dalyvavimas Lietuvos mokslo tyrimų projekte REP-15115 „Ankstyvoji kibernetinių incidentų identifikacija kritinėse infrastruktūrose“ (2015-2016).

Lektorė

Irma Tumalovičiūtė – Interneto priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė, turinti 8 metų darbo patirtį elektroninio parašo srityje. Baigė Informatikos teisės magistro studijas. Šiuo metu dirba LR Ryšių  reguliavimo tarnybos Interneto priežiūros skyriuje. Veda mokymus bei kursus elektroninio parašo tematika.

Seminaro medžiaga ir pažymėjimai

Asmenys, dalyvavę seminare gaus dalijamąją paskaitų medžiagą ir dalyvavimą patvirtinančius pažymėjimus.

Registracija

Jūsų vardas ir pavardė

El. paštas

Telefono numeris

Jei reikalinga sąskaita faktūra, prašome pateikite rekvizitus

Nuolaidos kodas

Pastabos

 Noriu gauti informaciją apie naujus mokymus

Susipažinau ir sutinku su taisyklėmis

 Esu KSU studentas

Papildoma informacija:

Agnė Bružaitė
Mob. tel. +370 624 62049

El. p. krc@ksu.lt

Dalinkis:

GRĮŽTI