Kazimiero Simonavičiaus universitete nauja – Lingvistikos – studijų programa


Šį mėnesį buvo akredituota nauja Kazimiero Simonavičiaus universiteto bakalauro studijų programa – Lingvistika (ekonominė lingvistika). Tai inovatyvi integruota programa, kokios Lietuvoje iki  šiol nebuvo. Kiekvienas mūsų jaučia, kaip keičiasi kalbos vaidmuo pasaulyje, kurį vis daugiau valdo medijos, skaitmeninės technologijos ir globalizacijos procesai. Ką tai reiškia realiame gyvenime? Pateiksime labai paprastą pavyzdį. Tam, kad pradėtume gaminti, pavyzdžiui, batus, mums nebereikia turėti batų fabriko. Užtenka kompiuterio ar bet kokio mobiliojo įrenginio bei interneto ir mes gausime visą reikiamą informaciją, susirasime partnerius, vykdytojus, užsakovus, prižiūrėsime gamybos, logistikos, pardavimo procesus. Sėkmei užtikrinti reikės tik vieno, ko išmokti sunkiausia – sukurti ypatingą batų idėją, kad juos norėtų įsigyti vartotojai. (Batai, žinoma, yra tik pavyzdys, kūrinys gali būti bet koks – mobilioji aplikacija, socialinė inovacija, projektas, knyga ir  t. t.). Taigi – iš kur pasisemti kūrybiškumo? Kaip jo išmokti? Kas yra tas molis, iš kurio galima lipdyti puikias idėjas? Atsakymas Jus nustebins – tai KALBA.

Naujoji Lingvistikos (ekonominės lingvistikos) studijų programa kviečia studijuoti lietuvių kalbą KITAIP – kaip žmogaus ir visuomenės kūrybiškumo šaltinį. Tam, žinoma, reikia puikiai išmanyti lietuvių kalbos sistemą ir struktūrą, istoriją, kalbos santykius su visuomene (sociolingvistiką) ir geografiją (geolingvistiką). Naujosios kartos lingvistas (-ė), baigęs (-usi) šią studijų programą, bus gerai susipažinęs(-usi) su bendrosios kalbotyros dalykais, moderniausiomis kalbos teorijomis ir metodais, kalbos technologijomis. Studijų programoje lietuvių kalbos ir bendrosios kalbotyros žinios yra integruotos su ekonomikos, komunikacijos, rinkodaros, globalizacijos procesų žiniomis. Šių žinių kol kas nesuteikia tradicinės filologijos programos. Naujos kartos lingvistai (-ės) gaus ir tradicinių (stilistika, diskurso analizė, kūrybinis rašymas ir kt.), ir naujų, XXI amžiuje būtinų, gebėjimų (kalbos projektai, dialoginis seminaras, kūrybinės ir kultūrinės industrijos kalbiniu požiūriu, ekonominiai naratyvai ir kt.). Studentai mokysis anglų kalbos ir, kaip pasirenkamus dalykus, galės pradėti mokytis turkų, rusų arba vokiečių kalbų.

Studijų programoje dėstys ne tik daugelis geriausių Lietuvos mokslininkų iš Kazimiero Simonavičiaus universiteto ir programos partnerio Lietuvių kalbos instituto, bet ir kviestiniai užsienio profesoriai iš Latvijos, Estijos, Italijos.

Studijų programą remia aktyvus socialinių partnerių būrys iš verslo, rinkodaros, viešųjų ryšių, politinės komunikacijos, kibernetinio saugumo, socialinių medijų sričių, o taip pat leidyklos, redakcijos ir kt. Socialiniai partneriai yra įsipareigoję pakviesti studentus į praktikas ir vėliau – geriausiems – suteikti darbo vietas.

Baigę šią Lingvistikos (ekonominės lingvistikos) studijų programą absolventai (-ės) galės dirbti kalbos analitikais (-ėmis) IT, viešųjų ryšių, kibernetinio saugumo, politinės komunikacijos, naujųjų medijų srityse, kalbos kūrėjais (-omis) prekių ženklų, rinkodaros, kūrybinių ir kultūrinių industrijų srityse, kurti kalbinius projektus ir kalba paremtas socialines ir verslo inovacijas, dirbti redaktoriais (-ėmis), tekstų kūrėjais (-omis), stilistais (-ėmis) leidyklose, redakcijose ir naujųjų medijų aplinkose. Absolventai (-ės) galės aktyviai įsilieti į vis populiarėjančią mokymosi visą gyvenimą sistemą, rengti mokymus, kaip efektyviai pasiekti norimų rezultatų naudojantis kalbinėmis priemonėmis bei metodais.

Lingvistikos (ekonominės lingvistikos) studijos bus pradėtos vykdyti 2017-2018 m. m. Šią studijų programą verta rinktis tiems, kuriems patinka lietuvių kalba ir kalba bendrąja prasme, tiems, kurie domisi platesnėmis kalbos taikymo galimybėmis ir nori gauti ne tik tradicines, laiko patikrintas, tačiau kur kas platesnes, modernesnes ir inovatyvesnes žinias.

Dalinkis:

GRĮŽTI