Vyks KSU ir LKI mokslininkų kolektyvinių monografijų pristatymai Vilniaus knygų mugėje


Lietuvių kalbos instituto ir Kazimiero Simonavičiaus universiteto mokslininkų kolektyvinės monografijos

Kazimiero Simonavičiaus universiteto ir Lietuvių kalbos instituto mokslininkus bei dėstytojus sieja ilgalaikis bendradarbiavimas. Šią savaitę vyksiančioje Vilniaus knygų mugėje bus pristatytas bendro abiejų institucijų darbo rezultatas: vasario 25 d. (šeštadienį) 18 val. parodų ir kongresų centro „Litexpo“ Konferencijų salėje 5.5 vyks 2 kolektyvinių monografijų pristatymas.

Nuomone apie šiuos leidinius dalinasi vieno iš leidinių bendraautorius, o kito – recenzentas Kazimiero Simonavičiaus universiteto Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktorius doc. dr. Remigijus Venckus:

NAUJOS / TRADICINĖS REGIONŲ TAPATYBĖS KONSTRAVIMAS: INTEGRALUMAS, SUMANUMAS, KONKURENCINGUMAS
Autoriai: A. Augustinaitis, D. Mikulėnienė, J. Zabarskaitė, V. Meiliūnaitė, R. Venckus, L. Labanauskas, K. Rudokas, A. Kiškienė

Didelis malonumas išvysti šią knygą ir būti jos bendraautoriu. Pradėjęs rašyti savo dalį sudarytojams minėjau, kad noriu atsigręžti į realius reiškinius, kelti klausimus, iš kur ir kaip atsiranda kūrybinės industrijos, kaip jos atrodo šiandienos Lietuvoje ir pasaulyje. Tikėdamas savo darbo vaisių nauda skaitantiems monografiją, esu linkęs manyti, kad Lietuvos regionams, kurie visada siekia sparčiai vystytis ir pasiekti šalies didžiųjų miestų kokybinį bei kiekybinį išsivystymą, yra svarbu matyti save net tarptautiniame regionų plėtros kraštovaizdyje.  Tikiu, kad ši knyga bus dar viena rimta paskata, leidžianti plėtoti naujų savosios vietos, savojo tapatumo apmąstymą ir kūrimą. Monografijos bendraautoriai puikiai supranta regionų vystymosi problematiką ir tiesia savo pagalbos ranką.

 

KŪRYBIŠKUMO SLINKTYS IR LŪŽIAI. KALBINĖ „KURTI“ ANALIZĖ
Autoriai:
J. Zabarskaitė, A. Gritėnienė, L. Semėnienė, R. Stunžinas, A. Gaidienė, S. Temčinas.

Man teko recenzuoti šį mokslinį leidinį ir išsamiai susipažinti su atliktais tyrimais. Noriu pasidžiaugti svariu mokslininkų indėliu į Lietuvos humanitarinių tyrimų lauką. Sveikinu siekį plėsti kalbos tyrimų lauką ir tuo pačiu trinti sustabarėjusias nelankstaus akademizmo ribas. Kolektyvinis mokslo darbas demonstruoja aukštą tyrėjų kvalifikaciją ir platų požiūrį į tai, ką vadiname kūrybiškumu, arba į procesus, siejamus su žodžiu kurti. Nors kūrybingumo klausimams šiandien skiriama daug dėmesio, tačiau ne kiekvienas pasiryžtame ir skiriame pakankamai laiko, kad išsiaiškintume fundamentalų sąvokų pagrindą. Kolektyvinę monografiją skaičiau su malonumu ir radau labai daug naudingos mokslinės medžiagos, kuri gali rasti vietą ateities tyrimuose, humanitarinių mokslų srities tarpdalykinėse trijų pakopų (bakalauro, magistro, doktorantūros) studijose, akademinėse diskusijose, kur brėžiami ir įtvirtinami nauji ekonominės lingvistikos tyrimų kraštovaizdžiai.

Abiejų leidinių pristatyme dalyvauja sudarytojai, L. Degėsys, A. Nikžentaitis, Z. Kelmickaitė

Visą Lietuvių kalbos instituto ir Kazimiero Simonavičiaus universiteto renginių programą galite rasti čia.

Laikas: 2017-02-25 18 val.
Vieta: Parodų ir kongresų centras „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius), Konferencijų salėje 5.5

 

Penktadienį, vasario 24 dieną, taip pat vyks KSU dėstytojos ir Lietuvių kalbos instituto direktorės prof. dr. J. Zabarskaitės ir I. Lemeškino sudarytos knygos „Lituanistinis Augusto Schleicherio palikimas“ pristatymas. Renginyje dalyvauja sudarytojai, V. Silius ir KSU rektorius prof. dr. Arūnas Augustinaitis.

Laikas: 2017-02-24 18 val.
Vieta: Parodų ir kongresų centras „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius), Konferencijų salėje 3.2

Dalinkis:

GRĮŽTI