Tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“ – tai unikali Kazimiero Simonavičiaus universiteto iniciatyva vaikams, įsteigta 2018 m., vasario mėn.

Vaikų universiteto tikslas – skatinti vaikų domėjimąsi mokslu bei pažinti šiuolaikinio mokslo rezultatus ir vykdyti karjeros ugdymą.

Tarptautinis Vaikų Universitetas „Alfa“ – tai unikali terpė prisiliesti prie mokslo kitaip nei vaikai yra įpratę mokykloje: pažinti realius mokslo rezultatus, pamatyti mokslinę produkciją, valdyti informaciją, tirti bei kurti patiems.

Jaunieji studentai dalyvauja interaktyviose ir inovatyviose paskaitose: teisės, komunikacijos, technologijų ir inovacijų valdymo, finansinio raštingumo ir lyderystės ugdymo, išmaniųjų technologijų ir socialinių tinklų naudojimosi bei kt. Paskaitas veda Kazimiero Simonavičiaus universiteto dėstytojai, ekspertai bei socialiniai partneriai.

Tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“ paremtas realaus universiteto modeliu – atviras, ugdantis mokslo ir tyrimo įgūdžius kaip ir „tikras“ universitetas – su paskaitomis, praktinėmis tyrimo ir kūrybinio mąstymo užduotimis, seminarais ir net publikacijomis. Universiteto Rektoriumi, Prorektoriumi, Kancleriu ir fakultetų Dekanais skiriami vaikai. Taip vaikai mokomi lyderystės, savarankiškumo ir atsakingumo.

Svarbus iniciatyvos aspektai:

  • tarptautiškumas – dalyviai iš įvairiakalbių mokyklų yra sujungti į vieną bendrą darbo grupę. Socialinių ar kultūrinių skirtumų turinčių vaikų integravimu, siekiama ugdyti pagarbą žmogaus teisėms, tautiškumą, demokratišką požiūrį į pasaulėžiūrų, įsitikinimų ir gyvenimo būdo įvairovę
  • orientacija į nesuvaržytą kūrybiškumą, gebėjimą atrasti, tirti ir patirti. Užsiėmimo metu yra siekiama išplėtoti ir įdiegti principą, jog mokytojas tik užduoda temą/kryptį, o vaikai laisvai gali naudoti savo fantaziją ir pasirinkti, kaip realizuoti mokymosi temą.

Vaikų ugdymas vykdomas trimis pagrindinėmis kryptimis: užsiėmimai pamokų metu, užsiėmimai savaitgaliais, vasaros ir savaitgalio stovyklos.

Tarptautinį vaikų universitetą „Alfa“ Vilniuje šiuo metu lanko 199 vaikai.

Nuo 2019 m., vasario 10 d. Vaikų universitetą „Alfa“ Alytuje pradėjo lankyti 67 vaikai.

Užsiėmimų tvarkaraščiai

Tarptautinio vaikų universiteto „Alfa“ 2018 – 2019 m. ugdymo tvarkaraštis Alytuje

Tarptautinio vaikų universiteto „Alfa“  2019 m. ugdymo tvarkaraštis Širvintose

Tarptautinio vaikų universiteto „Alfa“ tvarkaraštis Šalčininkuose

Vasaros dienos stovyklos 

Technologijos ir inovacijos (8 – 13 metų vaikams) 2019 m. rugpjūčio 5 – 9 d.: 3 LAISVOS VIETOS

Jaunasis aviatorius (8-13 metų vaikams) 2019 m. liepos 29 – rugpjūčio 2 d.: VIETŲ NĖRA

Kontaktai:

Edukacinių projektų vadovė
Akvilė Girdzijauskaitė

akvile.girdzijauskaite@ksu.lt
+370 66215143