Socialinių mokslų bakalauras
Nuolatinės studijos – 3,5 m.
Studijos vykdomos lietuvių/anglų kalba
Vilnius

Semestro studijų kaina 1425 €.
Stojantiems iki 2019 m. liepos 12 d. taikoma 30% nuolaida studijų kainai.
Pažangiausiems – nemokamos studijos.
Plačiau apie KSU nuolaidų sistemą – čia.
Pasinaudokite specialiu GENERAL FINANCING paskolos studijoms pasiūlymu čia!
.

Asmenybei, kuri...

yra bendraujanti ir komunikabili,

mėgsta rašyti,

supranta, kad kalba – tai saviraiškos instrumentas,

domisi tuo, kas vyksta viešojoje erdvėje,

nori suprasti įvykių priežastis ir pasekmes,

yra įdomūs valstybės valdymo procesai,

nori dirbti įdomų, dinamišką analitinio mąstymo reikalaujantį darbą.

Nori tapti...

politinės komunikacijos vadovu,

spaudos ir ryšių su visuomene atstovu,

politinių kampanijų organizatoriumi,

reporteriu, žurnalistu ar redaktoriumi,

pilietinės ir  demokratinės žiniasklaidos ekspertu,

socialinių tinklų žinovu.

Nori gebėti...

naudoti tinkamas žiniasklaidos ir socialinių medijų priemones, leidžiančias vykdant komunikacijos projektus,

plėtoti nepriklausomą, pilietinę ir demokratinę žiniasklaidą,

vykdyti ir koordinuoti politinių realijų sklaidą,

tarpininkauti tarp politinių institucijų ir žiniasklaidos atstovų,

numatyti ir analizuoti visuomenės nuomonę apie politines realijas.

Apie programą

Politikos komunikacijos ir žurnalistikos bakalauro studijų programa yra vienintelė Lietuvoje, kurioje rengiami politinės komunikacijos krypties specialistai, gebantys suprasti, kas vyksta šiuolaikiniame pasaulyje, kaip kuriami ir valdomi visuomenės gyvenimo procesai, kaip šiuolaikinės medijos grindžia šalies pokyčius, politinę aplinką ir sprendimus. Studijų metu studentai išmokomi pažangiai vertinti politinės, demokratinės ir pilietinės raidos reiškinius, efektyviai dirbti tiesioginį politinės žurnalistikos darbą. Ypač daug dėmesio skiriama technologijų valdymo modeliams, įtinklintų žiniasklaidos priemonių ekonominei veiklai bei vadybai. Absolventai – tai politinės komunikacijos specialistai vykdantys naujos kartos žurnalistinę veiklą, pagrįstą profesionaliu interneto, socialinių tinklų ir naujųjų medijų valdymu.

Bendriausiu požiūriu Politikos komunikacijos ir žurnalistikos programa yra sudaryta pagal nusistovėjusią žurnalistikos tradiciją, kai beveik pusė mokymo laiko skiriama profesijai, o likusioji dalis – dalykams, formuojantiems pasaulėžiūrą ir suteikiantiems metodologinius instrumentus.

Studijuojami dalykai:

Anglų kalba / Ekonomika / Europos daugiapakopė valdžia ir vieninga komunikacinė erdvė / Informaciniai karai / Integruotos marketingo komunikacijos / Intelektinės nuosavybės teisė / Kūrybinis rašymas / Kūrybos ekonomika / Masinės komunikacijos istorija ir teorija / Medijos ir propaganda / Medijų technologijos / Pilietinė žiniasklaida / Politikos sociologija / Politinės komunikacijos teorija / Redagavimas / Reportažo metodika /  Šiuolaikinės stiliaus koncepcijos / Socialinių medijų komunikacija / Sociokultūrinės medijos / Sociologija / Specialybės kalba / Tiriamoji žurnalistika / Žiniasklaidos ekonomika / Žiniasklaidos įmonių / Socialinė atsakomybė / Žiniasklaidos teisė / Žurnalistikos žanrai ir stiliai

Pasirenkamieji dalykai:

Bendravimo psichologija / E. valdžia ir e. Demokratija / Filosofija / Leidyba / Logika / Organizacijų elgsena / Organizacinė komunikacija / Politinės kampanijos vadyba / Politologija / Publikacijų tyrimai

Kalba KSU bendruomenė

Brigita Sabaliauskaitė
Žurnalistė, komunikacijos specialistė ir dėstytoja

Šiuolaikiniame pasaulyje komunikacija užima vis svarbesnę vietą, elementarių žinių reikia tiek kasdieniame gyvenime, tiek darbinėje veikloje. Taip pat vyrauja tendencija, kad rinkai reikalingi visapusiškų žinių turintys specialistai, gebantys greitai prisitaikyti prie naujų užduočių ir darbo pobūdžio pokyčių. Komunikacijos srities darbuotojams reikalingi itin platūs gebėjimai, kurie tikrai neapsiriboja vien gerų spaudos pranešimų rašymu. Politikos komunikacijos ir žurnalistikos programa jungia skirtingų sričių žinias, todėl ją baigę studentai gauna įvairiapusį išsilavinimą bei supratimą, kokioje sferoje gali geriausiai atsiskleisti jų gebėjimai.

Agnė Kerėžaitė
Absolventė

Jau seniai žinojau, ką noriu studijuoti, tačiau labai ilgai neapsisprendžiau KUR. Dabar galiu pasakyti, kad KSU buvo vienas geriausių pasirinkimų. Čia labiausiai žavi studento ir dėstytojo betarpiškas bendravimas, o tokiu būdu gauni ne tik profesinių žinių, bet ir gyvenimiškos patirties. Politikos komunikacijos ir žurnalistikos studijos puikiai tiks tiems, kas domisi įvairiausiomis sritimis ir nori plėsti savo akiratį.

Programos dėstytojai

null

Aistė Mažeikienė

null

Kristina Stankevičiūtė

null

Prof. dr. Vytis Valatka