Socialinių mokslų bakalauras
Nuolatinės studijos – 3,5 m.
Studijos vykdomos lietuvių kalba
Vilnius
2018 m. priėmimas nevykdomas

Studijų kaina nuo 142,5 € mėn.
Pažangiausiems – nemokamos studijos.
Plačiau apie studijų kainą ir KSU nuolaidų sistemą – čia.
Pasinaudokite specialiu GENERAL FINANCING paskolos studijoms pasiūlymu čia!
.

Asmenybei, kuri...

yra bendraujanti ir komunikabili,

mėgsta rašyti,

supranta, kad kalba – tai saviraiškos instrumentas,

domisi tuo, kas vyksta viešojoje erdvėje,

nori suprasti įvykių priežastis ir pasekmes,

yra įdomūs valstybės valdymo procesai,

nori dirbti įdomų, dinamišką analitinio mąstymo reikalaujantį darbą.

Nori tapti...

politinės komunikacijos vadovu,

spaudos ir ryšių su visuomene atstovu,

politinių kampanijų organizatoriumi,

reporteriu, žurnalistu ar redaktoriumi,

pilietinės ir  demokratinės žiniasklaidos ekspertu,

socialinių tinklų žinovu.

Nori gebėti...

naudoti tinkamas žiniasklaidos ir socialinių medijų priemones, leidžiančias vykdant komunikacijos projektus,

plėtoti nepriklausomą, pilietinę ir demokratinę žiniasklaidą,

vykdyti ir koordinuoti politinių realijų sklaidą,

tarpininkauti tarp politinių institucijų ir žiniasklaidos atstovų,

numatyti ir analizuoti visuomenės nuomonę apie politines realijas.

Apie programą

Studijų programa Politikos komunikacija ir žurnalistika ugdo naujos kartos žurnalistus, gebančius naudotis naujausiomis technologijomis, strateguoti ir koreguoti komunikaciją socialinėje aplinkoje. Studijų metu supažindinama su politikos reiškiniu, kaip labai plačios kultūros dalimi. Politika apimdama tiek privatų, tiek viešą žmogaus gyvenimą, reikalauja tinkamo pristatymo ir viešinimo plačioje visuomenėje, koncentruotai reikšti  vyraujančią daugumos nuomonę, aptarti ir net įvardinti viešąjį interesą.

Dėl šios priežasties studijuojami informaciniai karai, propagandos mechanizmai, sociokultūrinės medijos, žiniasklaidos ekonomika ir teisė bei kiti įvairių sričių dalykai. Jie visi leidžia suvokti, kad politiniam fonui ir komunikacijos procesams sudėtingėjant  Politikos komunikacijos ir žurnalistikos studijų programoje susikerta įvairūs humanitarinių, socialinių ir net technologijų  mokslo tyrimų rezultatai bei iš jų kylančios naujovės. Jos keičia žurnalistikos kraštovaizdį ir paties žurnalisto misiją.

Studijų programa suteikia kompetencijas, leidžiančias reflektuoti net globalaus politinio klimato pokyčius, juos skirtingai pristatyti socialinėms grupėms, skatinti pilietinį aktyvumą, visuomenės savimonę ir kritinį mąstymą. Politiką gerai suprantantis žurnalistas atstovauja ne tik politinės arenos lyderius, pristatydamas jų sprendimus, rinkiminių kampanijų programas, bet ir visuomeninius judėjimus,  sustiprina jų galią  viešojoje erdvėje.

Bendriausiu požiūriu Politikos komunikacijos ir žurnalistikos programa yra sudaryta pagal nusistovėjusią žurnalistikos tradiciją, kai beveik pusė mokymo laiko skiriama profesijai, o likusioji dalis – dalykams, formuojantiems pasaulėžiūrą ir suteikiantiems metodologinius instrumentus.

Studijuojami dalykai:

Anglų kalba / Ekonomika / Europos daugiapakopė valdžia ir vieninga komunikacinė erdvė / Informaciniai karai / Integruotos marketingo komunikacijos / Intelektinės nuosavybės teisė / Kūrybinis rašymas / Kūrybos ekonomika / Masinės komunikacijos istorija ir teorija / Medijos ir propaganda / Medijų technologijos / Pilietinė žiniasklaida / Politikos sociologija / Politinės komunikacijos teorija / Redagavimas / Reportažo metodika /  Šiuolaikinės stiliaus koncepcijos / Socialinių medijų komunikacija / Sociokultūrinės medijos / Sociologija / Specialybės kalba / Tiriamoji žurnalistika / Žiniasklaidos ekonomika / Žiniasklaidos įmonių / Socialinė atsakomybė / Žiniasklaidos teisė / Žurnalistikos žanrai ir stiliai

Pasirenkamieji dalykai:

Bendravimo psichologija / E. valdžia ir e. Demokratija / Filosofija / Leidyba / Logika / Organizacijų elgsena / Organizacinė komunikacija / Politinės kampanijos vadyba / Politologija / Publikacijų tyrimai

Kalba KSU bendruomenė

Brigita Sabaliauskaitė
Žurnalistė, komunikacijos specialistė ir dėstytoja

Šiuolaikiniame pasaulyje komunikacija užima vis svarbesnę vietą, elementarių žinių reikia tiek kasdieniame gyvenime, tiek darbinėje veikloje. Taip pat vyrauja tendencija, kad rinkai reikalingi visapusiškų žinių turintys specialistai, gebantys greitai prisitaikyti prie naujų užduočių ir darbo pobūdžio pokyčių. Komunikacijos srities darbuotojams reikalingi itin platūs gebėjimai, kurie tikrai neapsiriboja vien gerų spaudos pranešimų rašymu. Politikos komunikacijos ir žurnalistikos programa jungia skirtingų sričių žinias, todėl ją baigę studentai gauna įvairiapusį išsilavinimą bei supratimą, kokioje sferoje gali geriausiai atsiskleisti jų gebėjimai.

Agnė Kerėžaitė
Absolventė

Jau seniai žinojau, ką noriu studijuoti, tačiau labai ilgai neapsisprendžiau KUR. Dabar galiu pasakyti, kad KSU buvo vienas geriausių pasirinkimų. Čia labiausiai žavi studento ir dėstytojo betarpiškas bendravimas, o tokiu būdu gauni ne tik profesinių žinių, bet ir gyvenimiškos patirties. Politikos komunikacijos ir žurnalistikos studijos puikiai tiks tiems, kas domisi įvairiausiomis sritimis ir nori plėsti savo akiratį.

Programos dėstytojai

null

Aistė Mažeikienė

null

Kristina Stankevičiūtė

null

Prof. dr. Vytis Valatka

Turite klausimų? Kreipkitės:
Tel. 8 5 213 3493
El. p. priemimas@ksu.lt