Startavo KSU vasaros projektai moksleiviams!

2015-08-04_startavo-ksu-vasaros-projektai-moksleiviams2015 m. rugpjūčio 3 d. prasidėjo Kazimiero Simonavičiaus universiteto (KSU) Teisės fakulteto ir KSU Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto bei jų socialinių partnerių vasaros projektai „Byla Nr. TEISĖ VASARIŠKAI/2015!“ ir „Kūrybiška vasara!“ moksleiviams.

Šįkart projektų tema – aktualios jaunimui autorių ir gretutinės teisės. Projekto metu pradėta analizuoti Vanesos Blaževičiūtės iš Vilniaus Užupio gimnazijos atsiųsta teisinė situacija*.

Pirmąją projekto dieną moksleiviai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių miestų ir Elektrėnų savivaldybės Vievio gimnazijų susitiko su KSU Teisės fakulteto prodekane Jolita Malinauskaite, šio fakulteto dėstytoju, Vilniaus rajono apylinkės prokuroru Vilium Paulausku, KSU Kūrybos visuomenės ir ekonomikos instituto direktoriumi doc. dr. Remigijumi Venckumi.

Po pietų projekto dalyviai aplankė Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigą ir minėtą teisinę situaciją gvildeno su vyresniuoju patarėju Egidijumi Meilumi.

Na, o vakarop sugrįžo į KSU ir „pasimatavę“ studentiškų auditorijų kėdes, susitiko Vilniaus miesto 2-ojo policijos komisariato policininke Agne Agafonova, kuri supažindino su savo laisvalaikio pomėgiu ir mokė šokti linijinių šokių (www.youtube.com/watch?v=Rkr3EROivuE).

*TEISINĖ SITUACIJA. Viskas įvyko tuomet, kai to mažiausiai tikėjosi. Prieš kelias dienas mieste vyko šventė ir visi žmonės vaikščiojo miesto gatvėmis atsipūtę ir be jokių rūpesčių.  Tarp jų buvo ir jaunas vaikinukas Tomas. Iš išvaizdos niekuo neišsiskiriantis, tačiau turintis labai didelį potraukį pasišaipymui iš kitokių, silpnesnių, išskirtiniu ir dar kokiais nors kitais būdai atkreipiančių į save dėmesį žmonių. Tą vakarą jis vaikšinėjo gatvių takais ir ieškojo kažko, iš ko galima pasijuokti. Ir štai, pagaliau, jo dėmesį patraukė iš išvaizdos vargšas senukas, kuris sėdėjo ant šaligatvio, išsirengęs pačiais ryškiausiais rūbais. Tokio vaizdo Tomui dar neteko matyti. Staiga berniukas išsitraukė iš kišenės telefoną ir nufotografavo pagyvenusį vyrą. Viskas būtų buvę gerai, bet nuotrauka tuoj pat atsidūrė internete. O senukas, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodė vargšas ir silpnas, pasirodo buvo ne toks,  kokį jį atskleidė jo išvaizda. Jis puikiausiai žinojo, jog jaunuolis pažeidė jo asmenines teises, kai be jokio atsiklausimo padarė nuotrauką. Po kelių dienų vyriškis rado nuotrauką internete, sužinojo asmeninę informaciją „fotografo” ir šiuos duomenis pateikė policijos komisariatui. Bylos neteko tirti ilgai, kadangi tokia situacija pasikartoja ne pirmą kartą. Įtariamasis iškviestas į policijos komisariatą. Tačiau išsigandęs Tomas neatvyko. Tuomet policininkai bandė susisiekti su juo telefonu. Tačiau ir šios pastangos buvo beprasmės. Ir štai, prieš kelias dienas, kai jaunas „fotografas” nieko nesitikėdamas ilsėjosi namuose su draugais, pasigirdo skambutis į duris. Staiga visi sustingo. Tomas apsižvalgė į išsigandusius draugų veidus. Visi nuspėjo, kas stovi už durų. Vaikinas sunkiai atsiduso ir atsikėlęs nuėjo durų link. Jis puikiai žinojo, kad nebelieka jokio kito pasirinkimo, kaip tik paklusi įstatymui. Paauglys be jokios prievartos buvo nuvežtas į policijos komisariatą. Tuoj pat atvyko ir įtariamojo tėvai. Dėl nusižengimo ir nepaklusimo įstatymui Tomas gavo baudą ir turėjo atsiprašyti nukentėjusiojo už tokį elgesį ir pašalinti nuotrauką iš interneto. O juk viso to nebūtų įvykę, jei ne didžiulis paauglio potraukis „fotografijai” ir minimalus įstatymų žinojimas.

Aistės Paliukaitės nuotrauka