Mokymai vyks: 

2020 m. kovo 21 d.;

Mokymų laikas: 09.00-17.00 val. (8 ak.val.)

Kaina:  129 eurų/asm.

(Įskaičiuota: kavos pertraukėlės, mokymų medžiaga, pažymėjimas)

Kursų vieta: Kazimiero Simonavičiaus universitetas (Dariaus ir Girėno 21, Vilnius).

Lektorius: Jolanta Masian

Būtina išankstinė registracija į mokymus

Tel. +370 640 78 959, E-mail – krc@ksu.lt

Efektyvus komunikavimas mediatorių darbe

Apie mokymus

Mediatoriai nuolat susiduria su klientų prašymais, o dažnai ir reikalavimais, kad jie būtų palankesni vienai iš mediacijos šalių. Iš mediatorių reikalaujama, kad jie padėtu visiems iš karto bei tiksliai taip kaip iš jų tikimąsi. Jie nuolat turi brėžti ribas tam, kad galėtų veiksmingai padėti kuo didesniam klientų kiekiui ir apsaugoti save. Jeigu mediatoriai neturi psichologinės savisaugos įgūdžių, jie rizikuoja patirti: emocinį šantažą, didesnį stresą, asmeninio ir profesinio gyvenimo pusiausvyros sutrikimą, psichinės bei fizinės sveikatos pablogėjimą, profesinį perdegimą, darbo efektyvumo sumažėjimą, konfliktų tarp klientų ir mediatorių padaugėjimą. Daugelio problemų galima būtų išvengti apmokant mediatorius veiksmingo bendravimo ir asertyvaus elgesio metodų.

Asertyvaus elgesio principų žinojimas palengvina darbą su klientais, bendravimą su bendradarbiais ir vadovais, sumažina konfliktų darbo vietoje dažnumą, pagerina santykius su artimaisiais.

Šioje programoje pateikiame pagrindines asertyvumo ir asertyvaus elgesio koncepcijas.

 

Programos tikslas:

Tobulinti socialines ir psichologines klausytojų kompetencijas, supažindinti juos su esminiais efektyvios komunikacijos pozicijos principais.

 

Apie lektorę

Jolanta Masian – Psichologė, klinikinė psichologė įsigijusi išsilavinimą ir specializaciją VU (Lietuva), SGH (Lenkija), KUL (Lenkija), atitinkanti europinį psichologų kvalifikacijos standartą (EuroPsy sertifikatas), POA narė.

Reguliariai lavina savo profesinius įgūdžius ir kelia kvalifikaciją. Aktyviai dalyvauja profesinėse mokslinėse konferencijose Lietuvoje ir užsienyje skaitydama pranešimus ir vesdama seminarus profesionalams.

Lektorė turi sukaupusi patirtį kuriant ir įgyvendinant efektyvios komunikacijos, asertyvumo, streso įveikos strategijų taikymo, konfliktų sprendimo, profesinio perdegimo profilaktikos psichologinių mokymų programas medicinos bei švietimo įstaigų darbuotojams.

Mokymų ir seminarų vedimo patirtis nuo 1999 metų. Nuolat veda psichologinius mokymus, teorinius ir praktinius seminarus įvairių profesijų atstovams Lietuvoje ir užsienyje.

Mokymai skirti:

Psichologams, sociologams, pedagogams, socialiniams darbuotojams, teisininkams (advokatams ir jų padėjėjams, teisėjams ir jų padėjėjams, antstoliams ir jų padėjėjams, ir kitiems užsiimantiems teisine veikla), vadybininkams, konsultantams, personalo ir komunikacijos skyriaus darbuotojams ir visiems kitiems norintiems tapti mediatoriais.

Nauda:

Mokymo dalyvis, baigęs šią kvalifikacijos tobulinimo programą sužinos: kas tai yra asertyvus, save apsaugojantis elgesys ir kuo jis skiriasi nuo agresyvumo, egocentrizmo ir manipuliacijos, kas yra psichologinės ribos, kaip nustatyti psichologiškai sveikas ribas tarp savęs ir paciento, kokios yra asertyvaus „ne“ pasakymo technikos, kaip taikyti psichologinės savisaugos principus darbe ir asmeniniame gyvenime.

Mokymo dalyvis baigęs programą gebės: nustatyti ir apsaugoti savo psichologines ribas bendraujant su klientais, bendradarbiais, vadovais, aiškiai išsakyti savo poziciją, nuomonę, jausmus; asertyviai bendrauti su žmonemis, taikyti streso patiriamo kontakte su klientais mažinimo technikas.

Mokymų metodai:

Teorinės paskaitos, prezentacijos, pratimai, žaidimai, vaidmenų žaidimai, grupinės diskusijos, individualios užduotis, užduotis mažoms grupėms, kreatyvumą lavinantys pratimai, konfliktinių situacijų sprendimo praktikumas, derybų ir mediacijos simuliacijos bei jų analizė.

Mokymų planas

Eil.Nr. Tema Teorijos valandos Praktinio darbo valandos Iš viso val. skaičius
1. Agresyvus, manipuliatyvus, pasyvus, egocentriškas ir asertyvus elgesys. 1 1 2
2. Asertyvios savo norų, prašymų, lūkesčių pateikimo, jausmų išraiškos technikos. 1 1 2
3. Asertyvus elgesys konflikto metu. Asertyvumas santykiuose su klientais. Elgesio būdai nukreipti į problemos sprendimą. 1 1 2
4. Emocijų valdymas. Streso, atsirandančio santykiuose su klientais, valdymo strategijos. Atsipalaidavimo technikos. 1 1 2
Iš viso: 4 4 8

Registracija

Vardas, Pavardė

El. paštas

Miestas

Telefonas

Noriu gauti informaciją apie naujus mokymus

Daugiau informacijos:
krc@ksu.lt
+ 370 640 78 959