Skelbiame naują registraciją į užsiemimus 2020 m.! Kviečiame 8-13 m. vaikus tapti I kurso studentais! Vaikus nuo 12 m. kviečiame į Aviacijos programą Vilniuje! Jaunųjų studentų laukiame Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose – šiuo metu Alytuje, Elektrėnuose, Širvintose, Šalčininkuose, Marijampolėje, Kėdainiuose, Druskininkuose, Tauragėje ir Šiauliuose.

Vaikų universiteto “Alfa” padaliniai

Apie mus

Tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“ – tai unikali Kazimiero Simonavičiaus universiteto neformalaus švietimo iniciatyva vaikams. Vaikų universitetas duris jauniesiems studentams atvėrė 2018 m. Vilniuje ir pasiūlė naują edukacinį modelį, sujungiantį socialinius įgūdžius, kūrybiškumą ir inovatyvumą, mokslą ir technologijas su universitetinio gyvenimo ypatumais.

Tikslas

Sudominti vaikus mokslu ir suteikti įgūdžius kurti, mokytis bei komunikuoti.  Mes skatiname vaikus būti smalsiais ir žingeidžiais, supažindiname juos su mokslo rezultatais ir moksliniu darbu, inovacijomis ir technologijomis, mokome „įdarbinti“ technologijas mokymosi ir kūrimo procese ir daug dėmesio skiriame socialinių įgūdžių formavimui.

Ypatumai

Universitetinis ugdymo modelis

Jaunieji studentai susipažįsta su universitetiniu gyvenimu, mokymo ir mokymosi universitete principais, tampa jaunaisiais studentais.

Įvairios mokslo sritys

Edukaciniai užsiėmimai skirti įvairioms mokslo sritimis, technologijoms ir ateities profesijoms. Jaunieji studentai gali „pasimatuoti“ ir išsirinkti tai, kas juos domina labiausiai.

Inovatyvumas ir kūrybiškumas

Visi užsiėmimai orientuoti į inovatyvumą, kūrybiškumą, gebėjimą atrasti, tirti ir patirti. Ugdymo procese sujungiame komunikacinius ir socialinius gebėjimus su kritiniu ir kūrybiniu mąstymu bei technologine aplinka.

Technologijų „įdarbinimas"

Mokymo programos yra unikalios, paremtos naujausiais edukologijos mokslo principais, patirtiniu mokymusi, technologijų „įdarbinimu“ ir socialinių įgūdžių formavimu.

Jaunieji studentai dalyvauja interaktyviose ir inovatyviose paskaitose: technologijų ir inovacijų, aviacijos, komunikacijos ir žurnalistikos, finansinio raštingumo ir teisės, kino kūrimo ir kt. Paskaitas ir praktinius užsiėmimus veda Kazimiero Simonavičiaus universiteto dėstytojai, profesoriai, edukologai, ekspertai bei socialiniai partneriai. Vaikai susipažįsta su įvairiomis mokslo sritimis, profesijomis, bendrauja su įdomiausių sričių specialistais.

Tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“ paremtas realaus universiteto modeliu – atviras, ugdantis mokslo ir tyrimo bei komunikacijos įgūdžius, inovatyvumą ir kūrybiškumą – su paskaitomis, praktinėmis tyrimo ir kūrybinio mąstymo užduotimis, seminarais, projektų ir net publikacijų rengimu. Universiteto Rektoriumi, Prorektoriumi, Kancleriu ir fakultetų Dekanais skiriami vaikai. Taip vaikai mokomi lyderystės, savarankiškumo ir atsakingumo.

I kurso sesijos

2019 – 2020 mokslo metai

  1. Aviacijos sesija
  2. Komunikacijos ir žurnalistikos sesija
  3. Kino ir animacijos sesija

Sesijų eiliškumas gali skirtis priklausomai nuo užsiėmimų vietos

Kaip vyksta?

time-balta

2 kartai per mėnesį (po 4 akad. valandas)

8 akad. val. per mėnesį

team (1)-balta

Kursas padalintas į sesijas, skirtas nagrinėti konkrečią mokslo sritį.

Į užsiėmimus yra kviečiami universiteto profesoriai, vykstama į ekskursijas, atliekami praktiniai darbai

calendar1-balta

Užsiėmimai vyksta po pamokų arba šeštadieniais

work-balta

Užsiėmimai vyksta Vaikų universiteto fakultetuose (mokyklose, švietimo centruose) ir Kazimiero Simonavičiaus universitete

mortarboard-balta

Jaunieji studentai mokysis vaikų bakalauro studijose (3 kursai), o vėliau kviesime ir į vaikų magistro bei doktorantūros studijas

money (1)-balta

Kaina: 30-60 Eur per mėn. priklausomai nuo miesto ir užsiėmimų

Yra galimybė panaudoti NVŠ krepšelį

Vaikų universiteto “Alfa” STOVYKLOS

Lapkričio mėn. savaitgalio stovyklos Vilniuje

“Jaunasis žurnalistas” (lapkričio 16-17 d.). Kviečiame jaunuosius žurnalistus lavinti kūrybinius įgūdžius ir netgi sukurti bei tiesioginiame eteryje pravesti radijo laidą. Lapkričio 16 d. 10:00 – 18:00 val., lapkričio 17d. 11:00 – 15:00 val.

Vietų skaičius – 12. KVIEČIAME REGISTRUOTIS

“Jaunasis medikas (lapkrčio 30 d. – gruodžio 1 d.) 10:00 – 18:00 val.

Vietų skaičius – 15.

Kontaktai:

Tarptautinis vaikų universitetas “Alfa”

edukacija@ksu.lt

+370 655 44387